A civilek nem hisznek az ajkai polgármesternek

A Zöldikék Óvoda bezárásáról és a Kocsár Miklós Zeneiskolának helyet adó tízezer négyzetméteres park eladásáról nem tett le a polgármester. Ez csak stratégiai visszavonulás, erőgyűjtés után újra napirendre fogja tűzni az óvoda bezárását és a zeneiskolai ingatlan értékesítését, mert nincs más választása. Szüksége van a költségvetésnek a rendkívüli és nagy összegű bevételekre” – mondta egy városvezetéshez közeli politikus forrásunk.

Közben békésen lezajlott a civilek demonstrációja a városban, a zeneiskola épületétől kb. százötvenen – régi és új hallgatók, tanárok, szülők és szimpatizánsok – vonultak a belvároson át zeneszó mellett az óvodához közeli parkba. A szombati indulás előtt a zeneiskola alapítványának képviselői és tanárai megköszönték az iskola melletti kiállást mindenkinek és Radnóti Miklós, Nem tudhatom … című versével foglalták össze, milyen érzelmi kapcsolat fűzi őket művészeti almamáterükhöz.

A szervezők képviseletében Sulyok-Maráczi Martina elmondta, hogy a városvezetés igaz, hogy visszavonulót fújt az eladástól, de ne higgye senki, hogy az iskola eladás és az óvoda bezárás városi indokai megszűntek volna. A város vezetői szerint továbbra is kevés a gyermek az óvodában, a zeneiskola épületei pedig elavultak, felújításra szorulnak.

A felvonuláson résztvevők szerint ezért az intézmények jövője továbbra sem tekinthető lezártnak, az ügy pedig a továbbiakban is folyamatos figyelmet igényel. Kiemelte, hogy az elmúlt hetek megmutatták, milyen ereje van az összefogásnak, ha egy város közössége a gyermekekért, az oktatásért és a helyi értékek megőrzéséért áll ki.

Pergő dobszóval indultak a résztvevők sétájukra, közben a résztvevőknek kiosztott kottákból magyar népdalokkal szórakoztatták a szemlélődőket és persze magukat is. A szervezők szerint egyértelmű a polgármester szándéka. Lefutottnak tekinteni az ügyet és a több évtizedes elmaradt mulasztásokat az új tiszás képviselő, Dr. Balatincz Péter nyakába akarja varrni, hiszen az országos politikai fordulatot követően az ő dolga lesz forrást szerezni a város üresen kongó zsebébe.

Üres a kassza, szükség van a bevételre

A polgármester az elmúlt hetekben több alkalommal sajtónyilvánosan elmondta, hogy inkasszó terheli a város számláit, mert nem fizették be a szolidaritási adót, melynek közel a felét ötszáz millió forintot havi részletekben viszi el a központi költségvetés. Természetesen az ingatlaneladásból származó összeg és a város adótartozásának összege csak véletlenül vág egybe, de vitathatatlan, hogy a város már régen volt ilyen nehéz pénzügyi helyzetben.

A gyermekeink jövője mindannyiunk közös felelőssége

Az óvodához közeli parkba megérkezve a civilek másik vezetője Kránicz Éva mondta el gondolatait. Megköszönte a résztvevők támogatását, hogy a gyermeknap és a jó idő ellenére is ennyien eljöttek, illetve egyértelművé tette, hogy nem a haragot, hanem az összefogást jelképezi ez a séta. Az összefogás és a civilek közös ereje megmutatkozott és ezt az erőt fenn kell tartani, mert nincs vége a harcnak. Mindenkit arra kért, hogy június ötödikén minél többen legyenek ott a lakossági tájékoztatón, hallassák a hangjukat, mert a város közös ügyeiről közösen kell döntést hozni. Beszéde végén kihangsúlyozta, a gyermekeink jövője nem néhány politikus ügye, hanem mindannyiónk közös felelőssége.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
0
Kosár
  • No products in the cart.