Új egészségház épül Tüskeváron

Az időkapszulát Kovács Zoltán országgyűlési képviselő, Jakab Imréné polgármester, Szarka Gyula jegyző és Vanyó Miklós kivitelező helyezték el. Foto: RRZs

Modern és akadálymentesített épületben fogadja majd Tüskevár, Apácatorna, Karakószörcsök és Kisberzseny lakosságát az új egészségház a jövőben. A létesítmény a felnőtt- és gyermekorvosi rendelőket, valamint a védőnői szolgálatot egyaránt befogadja majd, jelentősen javítva a helyi egészségügyi szolgáltatások színvonalát és hozzáférhetőségét.

Jakab Imréné, Tüskevár új polgármestere az egészségház alapkőletételén elmondta, hogy ez egy fontos mérföldkő a község életében. Hangsúlyozta, hogy a projekt gondolata régen megszületett, elődje Molnár Levente volt polgármester álma volt. Az önkormányzat célja az épített infrastruktúra fejlesztéssel az volt, hogy biztosítása minden generáció számára az egészségügyi szolgáltatást. Kiemelte, hogy a beruházás nemcsak a helyi közösség életminőségét javítja, hanem az itt dolgozó égészségügyi dolgozók munkafeltételeit is. Köszönetet mondott a Kormánynak és Kovács Zoltán országgyűlési képviselőnek az építkezéshez nyújtott kétszázmilliós támogatásért. Az alapkőletétellel egy időben időkapszulát is elhelyeztek az utókor számára. Ebbe a kapszulába helyi emlékeket tettek, köztük egy 2024. november 8-án megjelent Veszprém vármegyei naplót, egy fényképet az eredeti állapotról, pénzérméket, egy fényképet a képviselőtestületről, egy leírást a mai Tüskevárról, üzeneteket az általános iskola 4. osztályos tanulóitól és gyermekrajzokat a helyi óvodásoktól.

„Az Egészségház nemcsak Tüskeváron, hanem a környező településeken is szolgálni fogja a legkisebbektől a legidősebbekig mindenkit. Az egészség meg a hit a legfontosabb, és ha ez a kettő megvan, akkor mindenre képesek vagyunk.” – Kovács Zoltán képviselő. Foto: RRZs.

Kovács Zoltán országgyűlési képviselő ünnepi beszédében gratulált az új képviselőtestületnek és a polgármester asszonynak, kiemelve a helyi közösség szolgálatának fontosságát. Hangsúlyozta, hogy Tüskevár és a környező települések folyamatosan fejlődnek és az új egészségház jelentős állomása ennek a folyamatnak. Az egészségház nemcsak Tüskevár, hanem három másik település lakosait is szolgálni fogja, biztosítva a felnőtt- és gyermekorvosi rendelőket, valamint a védőnői szolgálatot. Kiemelte az egészség és a hit fontosságát, valamint méltatta a Terület és Településfejlesztési Operatív Program Plusz pályázati rendszer szerepét a projekt megvalósításában. Végezetül – az alapkő letételén túl – jó munkát kívánt a kivitelezőknek és reményét fejezte ki, hogy az épület nyárra elkészül.

A beszédek után Vanyó Miklós, a kivitelező cég képviselője is szólt a résztvevőkhöz, bemutatva a projekt részleteit és köszönetet mondott a helyi közösség támogatásáért. Az ünnepi alapkőletételen a Tüskevári Általános Iskola tanulói szavaltak, Aranyosi Ervin „A szeretet gyógyít” és Gergely Boriska „Örömcsillag az életégen” című verseik részleteit adták elő. A Tüskevári Római Katolikus Egyház képviseletében Kocsis Tamás plébános megáldotta az épület alakövét. Zárásként pedig Nemes Árpádné Karinthy Frigyes „Jaj, doktor úr!” című művét adta elő.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
0
Kosár
  • No products in the cart.