Szeptember 13-án, az elszármazottak napja alkalmából Kertán a település vezetése és lakói először adták át a Kertáért Közösségi Érdemrend díjat. A díjat olyan személyeknek ítélik oda, akik bár máshol élnek, mégis szívükben őrzik szülőfalujukat, és aktívan támogatják annak fejlődését. A kitüntetést elsőként Szabó Imre vehette át, aki hosszú évek óta elkötelezetten támogatja szülőfaluját.
A polgármester, Rózsa Zoltán emlékeztetett rá, hogy Szabó Imre sikeres veszprémi vállalkozása és nagy felelősséggel járó projektjei mellett soha nem feledkezett meg Kertáról. Többek között hozzájárult a helyi templom megújításához, valamint az iskola kerítésének rendbetételéhez.
A polgármester megemlékezett Végh Gusztáv “Guszti bácsi” példájáról is, aki a kézilabdában kiemelkedő teljesítményt nyújtott, és mindig szívén viselte szülőfaluját. Egészségügyi problémái miatt ezúttal nem tudott részt venni az eseményen, de korábban rendszeresen támogatta a helyi focicsapatot felszereléssel, és alapító tagja volt az Iskolánkért, Gyermekeinkért Alapítványnak.






