Schultütével köszöntötték az elsősöket Magyarpolányban

Az elsősök Szabó Ildikó Elsős leszek és Matos Maja Elsős leszek című versével köszöntötték a tanév kezdetét

Augusztus 28-án délután ünnepélyes tanévnyitóval kezdődött a 2025/2026-os tanév a Magyarpolányi Kerek Nap Német Nemzetiségi Nyelvoktató Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában, ahol összesen száznyolcvannégy gyermek indult neki az új tanévnek. Az iskolaudvaron megtartott évnyitón diákok, szülők, pedagógusok együtt köszöntötték az új tanévet.

Az ünnepség a Himnusz eléneklésével vette kezdetét, majd az iskola legfiatalabbjai, az első osztályosok léptek színpadra egy megható műsorral. A tizenkét kisdiák Gyüre Ildikó tanítónő irányításával és Domján Beatrix napközis csoportvezető segítségével lelkesen készült fel a nyár utolsó hetében a produkció előadására. A tanulókkal együtt köszöntötte az új tanév kezdetét Egyházi Andrea tankerületi igazgató és az iskola intézményvezetője Grőberné Adorján Renáta. Az intézményvezető németül és magyarul is elmondott köszöntőjében arra hívta fel a figyelmet, hogy az új tanév mindenki számára új lehetőségeket rejt. Új barátságok, új tudás és új közösségi élmények várnak a tanulókra. Hangsúlyozta, hogy az iskola nem csupán a tanulás, hanem az együttlét és a közös fejlődés helyszíne.

Az igazgató külön szólt az elsősökhöz, akik most először ülnek be az iskolapadba és az ötödikesekhez is, akik immár felsősökként folytatják útjukat. A nyolcadikos végzősökhöz is külön intézett gondolatokat, akiknek a pályaválasztás és a középiskolai felvételi izgalmairól beszélt. Fotó: RRZs.

Grőberné Adorján Renáta kiemelte, minden hiba egy újabb lépcsőfok is az előttünk álló sikerhez vezető úton és minden nap egy új lehetőség az egyéni fejlődésre. Hozzátette, hogy az iskola igazgatójaként büszke azokra a tanulókra, akik eredményesen teljesítették a német és angol Junior 1 és Junior 2 nyelvvizsgákat. A sikeres vizsgáknak egy intenzív, egyhetes nyelvi tábor szolgált alapjául, ahol Döbröntei Barbara, Szabó Éva és Nagy Gergő, valamint Grőber Andrea pedagógusok készítették fel a diákokat.

Az ünnepség végén, a Szózat elhangzása előtt az elsős kisdiákok a szülői munkaközösség és a Német Nemzetiségi Önkormányzat jóvoltából mappát és a német hagyomány szerint összeállított Schultütét kaptak, amelyben a cukorkák mellett a tanulmányaikhoz szükséges felszerelések is megtalálhatók voltak.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
0
Kosár
  • No products in the cart.