Május 30-án gyermeknapi programokkal és májusfa kitáncolással várták a családokat Kertán. A rendezvényt ugyan megzavarta az esős idő, a szervezők gyors alkalmazkodásának és a közösség összefogásának köszönhetően azonban a programok nagy része megvalósult, a nap pedig jó hangulatban, sok gyermekmosollyal és közös élménnyel zárult.
A gyermeknap délután az iskola udvarán kezdődött, ahol sorversenyekkel, akadálypályával, szabadtéri játékokkal, palacsintázással, valamint tűzoltóautóval és habpartyval várták a gyerekeket. A programok között a szabadon használható akadálypálya és az ugróiskola is nagy sikert aratott, a sorjátékok pedig ismét sok gyermeket megmozgattak. A szervezők a környezettudatosságra is figyeltek, ezért előzetesen arra kérték a résztvevőket, hogy lehetőség szerint hozzanak magukkal kulacsot vagy poharat, ezzel is csökkentve az egyszer használatos műanyag poharak mennyiségét. A délutáni programot az eső ugyan megzavarta, de a közösség gyorsan alkalmazkodott a helyzethez. A résztvevők a piactérre húzódtak, ahol az eső elvonulása után tüzet raktak, majd közös szalonnasütéssel folytatódott az este.

Rózsa Zoltán, Kerta polgármestere köszönetet mondott mindenkinek, aki részt vett a programon vagy segítette annak megvalósítását. Külön megköszönte a kertai háziasszonyoknak a rengeteg finom palacsintát, valamint mindazoknak, akik a rossz idő ellenére is kitartottak a rendezvény mellett.






