Május 30-án ismét megrendezték az Ajkai Tennis Club egyik legjobban várt eseményét, a Bolond, más néven Kerge páros teniszversenyt. A jó hangulatú, egész napos sporteseményen idén 16 páros állt rajthoz, a mérkőzések pedig 9 órától egészen késő estig zajlottak.
A versenyt a hagyományoknak megfelelően Virág János nyitotta meg, aki köszöntötte a résztvevőket, külön kiemelve a távolabbról érkező vendégjátékosokat is. Az idei megmérettetésre Celldömölkről, Nagykanizsáról és Kecskemétről is érkeztek teniszezők. A verseny különlegességét ezúttal is a sorsolás adta. A nevezőket előzetesen két kalapba osztották: az „A” kalapba a tapasztaltabb, míg a „B” kalapba a feltörekvő játékosok kerültek. A szabályokat Peidl Péter ismertette, majd kezdetét vette a sorsolás, amely során egy „A” kalapos játékos mellé egy „B” kalapos játékost húztak ki. Az így kialakult párosok küzdöttek meg egymással a nap folyamán. Különleges kivételt jelentett a házigazda Virág János, aki fiával, Janikával indulhatott a felnőttek mezőnyében, és remekül helyt is álltak.
A 16 párost négy darab négyes csoportba sorsolták, ahol körmérkőzések döntöttek a továbbjutásról. A csoportok első két helyezettjei keresztbe játszás után már egyenes kieséses rendszerben folytatták a küzdelmet egészen a döntőig. A mérkőzések két négyes szettből álltak, döntő szett esetén pedig champion tie-break döntött.

A kedvező időjárás is hozzájárult ahhoz, hogy a verseny egész nap jó hangulatban teljen. A pályákon sportszerű, izgalmas mérkőzéseket láthattak a kilátogató nézők, miközben a résztvevők ellátásáról a szervezők a korábbi évekhez hasonlóan gondoskodtak. Az italok, sütemények és egyéb finomságok felszolgálásában Kati mama és Halász Viola is közreműködött. Az eredményhirdetésen átadott díjakat ezúttal is Horváth Sándor készítette. A szervezők köszönetüket fejezték ki Czvetkó Attilának, Horváth Ernőnek és Wéninger Tibornak is, akik támogatásukkal hozzájárultak a rendezvény lebonyolításához.






